
Op maat gemaakte rokersruimte bij ROC Twente de Gieterij, Hengelo
De zoektocht naar een onderkomen voor het Regionaal Opleidingscentrum (ROC) van Twente leidde tot een nieuwe bestemming van de voormalige gieterij van Stork in Hengelo. Uitgangspunt voor de verbouwing was het behoud van de oorspronkelijke fabriekshal die dateert uit 1902. De oude elementen in de hal zijn zo veel mogelijk intact gehouden.
Wens van de opdrachtgever
De wens van de opdrachtgever: een rokersruimte waar de scholieren van het ROC droog kunnen roken en samenkomen. Qua vormgeving vroeg men om “een lichte, onopvallende constructie met zo min mogelijk kolommen. Veel glaselementen in combinatie met thermisch verzinkte stalen elementen.” Na intensief overleg werd gekozen voor een op maat gemaakte rokersruimte, gebaseerd op de FalcoGamma overkapping. Op maat gemaakt, want waar de FalcoGamma een rond dak heeft, hebben de overkappingen bij het ROC licht hellende daken. Drie overkappingen werden op een aantal hoeken aan elkaar gekoppeld en kregen wanden van veiligheidsglas aan de buitenkant, zodat een soort pleintje van ca. 12x8 meter met een binnenplaats werd gecreëerd.
EN-1090
Vanuit de gemeente Hengelo kwam daarbij nog een verzoek om aanvullende gegevens m.b.t. de veiligheidsconstructie. Ook dat was geen probleem want Falco is uiteraard in het bezit van het EN 1090-1:2009/A1:2011 certificaat. Hiermee is Falco in staat voor de stalen constructiedelen een CE-verklaring op te stellen. Hiermee bent u verzekerd van een overkapping die voldoet aan de statische berekening volgens Eurocode EN-1993 NA:NL. Falco heeft hier gekozen voor de zwaarste waardes van toepassing in Nederland.
Totale inrichting
Falco verzorgt de totale inrichting van uw rokersoverkapping. Denk aan afvalbakken, asbakken en buitenmeubilair zoals statafels, stoelen of banken. Kortom, voor een complete overkapping bent u bij Falco aan het juiste adres.
Op maat
Falco beschikt over een eigen ontwerpafdeling. In de beginfase van een project kunnen onze ontwerpers renderingen maken die een goed beeld geven van hoe het resultaat er uit zou kunnen komen te zien. Standaard producten kunnen worden aangepast en ook is het mogelijk om helemaal een nieuw product te ontwerpen. Productie vindt ook plaats in onze fabriek in Vriezenveen. Door deze faciliteiten is het eenvoudig en snel om te schakelen en samen een product af te leveren. Neem contact op met Falco voor meer informatie; bel 0546 55 44 44 of e-mail verkoop@falco.nl.
Nederland wil in 2050 volledig circulair zijn en in 2030 al 50% minder primaire grondstoffen (mineralen, metalen en fossiele brandstoffen) gebruiken. Dat is een uitdaging, ook voor Falco. Sinds de oprichting werkt Falco modulair en vooruitstrevend. Maar circulair denken vraagt nog steeds om aanpassingen. Daarom heeft Falco sinds 2020 een Circulair Manager, John Wermink.
John richt zich op het zo circulair mogelijk maken van Falco-producten, waaronder:
- ontwerpen voor eenvoudige montage en demontage
- repareren, refurbishen en recyclen
- behouden van (rest)waarde van materialen en arbeid
- certificering volgens ISO 9001, ISO 14001, VCA, FSC® en de CO2-prestatieladder (KAM)
Meer weten?
Falco denkt graag mee over de inzet van circulaire producten voor een mooiere en meer verantwoorde inrichting van uw buitenruimte.



Falco's adviseurs staan klaar om u telefonisch of tijdens een bezoek te adviseren. Ook sturen zij graag op uw verzoek gedetailleerde informatie toe.
Blijf op de hoogte van onze laatste producten en schrijf u in voor onze maandelijkse nieuwsbrief!